Bet365: od inveterného tinkerera k ničomu taktickému pánovi?

Keď začala semifinále Ligy majstrov, bolo stále možné, že Ranieri sa môže zachrániť, ak Chelsea môže vyhrať súťaž. Cesta sa otvorila pre nich: Monako, Porto a Deportivo La Coruña nepredstavovali najimpozantnejšiu semifinálovú zostavu. Dado Prso viedol Monaka do 15 minút, Hernán Crespo sa však o šesť minút neskôr vyrovnal keď náhodný Eidur Gudjohnsen nútil k nemu kríž Frank Lampard. Šesť minút do druhej polovice Chelsea sa zdalo byť úplne pod Bet365 kontrolou, keď Urs Meier poslal Andreas Zikos za jemný náraz do hlavy Claude Makélélé. A potom prišla osudová náhrada. Hasselbaink, Gudjohnsen a Crespo sa navzájom dostali.Jesper Gronkjaer vyslal na half-time Juan Sebastián Verón, ktorý nebol vôbec žiadny. Monako bolo schopné zabaliť mužov do stredu a Chelsea, s malými možnosťami na pretiahnutie hry a skončilo sa tým, že sa pokúsili pretiahnuť svojou cestou. Horšie, Monako stále predstavovalo útočnú hrozbu, čo Ranieri uznalo sedem minút neskôr s ďalšou náhradou, čím priniesol Roberta Huta pre Scott Parker. Nestačilo to. Keď sa Chelsea zúfalo snažil využiť výhodu situácie, Monako ich zasiahlo dvakrát na Bet 365 prestávke cez Fernanda Morientesa a Shabaniho Nondu. Nikto nebol v pochybnosti, kto to bol. “Ranieri zriedkavo mohol vyvíjať taký veľký vplyv alebo s ním urobiť takéto škody,” povedal Kevin McCarra v tomto článku.Glenn Moore v Independente hovoril o “rade náhrad, ktoré destabilizovali svoj tím tak zle, že vyhadzovali víťaznú ruku”, zatiaľ čo Henry Winter v telegrafe popúšal Ranieriho “bizarné druhej polovici tinkeringu”.

jeho tlačová konferencia po skončení zápasu Ranieri sa zdala znechutená. “Bola to moja vina,” povedal. “Po 30 rokoch vo futbale viem, že to musím prijať. S jedným ďalším hráčom som chcel vyhrať zápas. Každý chcel urobiť niečo viac, bežať s loptou a nekombinovať sa s ostatnými hráčmi. “S cenou v dosahu ho chytil – možno dokonca bol pokúšaný do pútavého striedania Bet365 zdôrazniť jeho agentúru – a bol chytený z rovnováhy. Pod tlakom urobil strašnú taktickú chybu.Facebook Twitter Pinterest Fernando Morientes streľil domov druhý gól Monaka – minulý posuvný John Terry – v prvej etape semifinále v roku 2004. Fotografia: Clive Brunskill / Getty Images Šport Jedna chyba by nikdy nemala umožniť sfarbenie celej povesti, ale táto hra sa zdala emblematická pre širší problém. Ranieriho drobenie sa v tých dňoch zdalo neveľké, takmer nekontrolované. Rotácia je jedna vec, ale zdalo sa, že nemá tušenie, aké kombinácie budú fungovať za akých okolností.

Kontrast k tejto sezóne, kde Ranieri urobil iba 27 zmien svojej štartovej zostavy. Teraz je starší a možno múdrejší. Určite je pod menším tlakom a tak je pravdepodobne schopný myslieť jasnejšie. Alebo je to len životné prostredie: Leicesterova skupina je menšia, takže Bet365 existuje menej možností.Či už z dôvodu šťastia alebo úsilia svojho lekárskeho oddelenia, Leicester má veľmi málo zranení v tejto sezóne. Bez európskych futbalových titulov bol titul Leicesterovej povesti unikátne uvoľnený v strednej časti týždňa.

Vtedy bolo tempo pokúsiť sa premýšľať o tom, že Ranieri získal úrodu, ktorú zasial Nigel Pearson, Pearsonove prípravky, to je teraz zraniteľne jeho strana. Zadné tri boli nahradené štvoricou. Obrana sa nezmyselne zlepšila: z prvých deviatich ligových zápasov sezóny na Bet365 prvých deviatich ligových zápasov sezóny nedosiahli 12 bodov. “Rozumel tomu, ako sme sa vyhýbali odstupňovaniu a chceli udržať vzorec,” povedal Wes Morgan. “Je to trochu zbytočné, pokiaľ ide o taktické umiestnenie.” Aké je to byť fanúšikom Leicester City práve teraz?Prečítajte si viac

Ak niečo robiť nie je správna vec, robiť nič nie je rovnako hodné Bet 365 chvály ako nápadné vyhlásenie zámeru. A keď bola potrebná úprava, Ranieri to urobil. V nedeľu proti Swansea City, s Jamie Vardy pozastavený, bol nútený priniesť Leonardo Ulloa. Ale Ranieri urobil jednu ďalšiu zmenu a vynechal Marc Albrighton, ktorý začal 33 z 34 ligových zápasov v tejto sezóne, pre Jeffreyho Schluppa. Bez Vardyho Talian sa cítil, že potrebuje rýchlosť na inom mieste. Leicester stále ponúka rovnakú hrozbu na pult, aby sa zabránilo Swansea obrany tlačí vysoko a tlačí na jeho stred.Bolo to rozhodnutie, ktoré bolo dôkladne potvrdené ešte skôr, ako Schlupp položil na tretie pre Ullu. Možno, že Monako 2004 a Swansea 2016 nepreukazujú nič viac, než je ľahšie robiť dobré rozhodnutia, keď to bude dobre. Snáď Ranieriho rozhodnosť v tejto sezóne, keď sa postaví proti jeho zjavnému rozvracaniu v Chelsea, je dôkazom, že je vhodnejší pre klub s menej egami, aby uspokojil. Alebo možno Ranieri je jednoducho lepším taktikom, ako ho v tej šokujúcej finálnej sezóne v Chelsea dali za úlohu.